Правила шахового турніру

Перейти вниз

Правила шахового турніру

Сообщение автор ArcSumixam в Чт Янв 24, 2013 4:33 pm

Правила і положення, яких треба дотримуватися під час турніру з шахів серед наукової молоді Інституту

1. Передача ходу здійснюється після того, як гравець пересунув свою фігуру і вмикнув хід часу противника.

2. Якщо гравець після здійснення ходу противника (підняв, взявся, доторкнувся…) до однієї зі своїх фігур, попередньо не повідомивши опонента "я поправлю" – зобов’язаний нею здійснити хід.

3. Якщо гравець після здійснення ходу противника (підняв, взявся, доторкнувся…) до однієї з фігур противника, попередньо не повідомивши опонента "я поправлю" – зобов’язаний її бити останню.

4. У випадку, якщо гравець під час свого ходу здійснив дотик (підняв, взявся, доторкнувся…) до фігури, про що зазначено в п.2 або п.3, але виконання відповідної дії суперечить правилам шахів (призведе до здійснення неможливого ходу: відкриття шаху своєму королю; хід королем на контрольовану клітинку будь-якою фігурою опонента; немає своїх фігур, які б змогли вдарити доторкнуту згідно з п.3 фігуру опонента; і т.д.) – гравцю оголошується попередження.

5. Якщо гравець здійснив неможливий хід гравцю оголошується попередження.

6. Третє попередження автоматично перетворюється в оголошення поразки.

7. Повторення трьох ходів (шести з обох боків) поспіль автоматично перетворюється в оголошення нічиї.

8. Розташування годинника біля дошки обирає чорна сторона (праворуч або ліворуч дошки на рівні середини її вертикалі). Тиснути на кнопку необхідно рукою, яка безпосередньо здійснила хід, в противнову випадку порушнику оголошується зауваження.

9. За здійснення психологічного тиску на суперника суддя має оголосити зауваження.

10. Так зване правило "п'ятдесяти ходів". Якщо гравець А знаходиться в програшній позиції, то він може покликати суддю і попросити його надати гравцю Б 50 ходів для об'явлення мату. У разі, якщо за 50 ходів гравець Б за 50 ходів не зможе поставити мат - суддя оголошує нічию. При цьому, якщо з моменту відрахування було здійснено взяття фігури або хід пішаком - відрахування починається з початку.
Дане правило не припиняє дію годинника.

11. Глядачі мають стояти на відстані не менше за 1 м. від гравців, не шуміти та не робити неоднозначні жести. Вони не повинні заважати гравцям та здійснювати будь-який тиск на них. У випадку, якщо на думку глядачів потрібно втручання судді, підізвати його жестом та тихо повідомити про ситуацію. Для обговорення прохання відходити від гравців.
(додано Rosomah -ою)
12. Враховуючи, що в нас дружній внутрішньоінститутський турнір, що проходить в атмосфері взаємної довіри, жорстку заборону на користування мобільними телефонами вводити недоцільно.
- Прохання без серйозної потреби мобільними телефонами не користуватися, якщо є можливість - то відключати їх;
- Переводити їх в безшумний режим;
- У випадку, якщо надійшов важливий вхідний дзвонок, та відповідь на нього не можна вкласти у фразу "Я зайнятий, передзвоню за 45 хвилин" або треба написати СМС, то час зупиняється, обидва гравці встають та відходять від столу, гравець "з телефоном" виходить з кімнати проведення турніру. Після повернення гравця гра продовжується.
- Якщо гравець розмовляє по телефону більше 5 хвилин або буде помічено, що обговорюється партія, то гравцю "з телефоном" автоматично присудується ПОРАЗКА.
(додано Rosomah -ою)

P.S.
І. Це були основні правила ФІДЕ, які дуже наполегливо рекомендував мені к.м.с з шахів В.С.Дзюба для нашого турніру. Саме з дотриманням таких правил і проводиться переважна більшість турнірів, в тому числі і НАНУ, на який в цьму році може потрапити і переможець (призери) нашого змагання.
ІІ. Думаю, для всіх нас (хоча можу і помилятися) є надто-надто незвичним грати з годинником, але треба вчитися. Тому прохання до всіх бути толерантними до противника і підказувати йому про необхідність натискання на кнопку після здійснення ходу та про порушення другої частини п.9 (в офіційних правилах за це порушення оголошується зауваження). Описане в п.ІІ – лише моя пропозиція. Пропоную висунути її на голосування.
ІІІ. Прошу обговорювати правила та висловлювати свої пропозиції до них.

Последний раз редактировалось: ArcSumixam (Пн Ноя 09, 2015 3:07 pm), всего редактировалось 2 раз(а)
ArcSumixam
Старейшина

Дата регистрации : 2010-03-26

Вернуться к началу Перейти вниз

Re: Правила шахового турніру

Сообщение автор Rosomaha в Чт Янв 24, 2013 6:13 pm

За результатами обговорення додається пункт

11. Глядачі мають стояти на відстані не менше за 1 м. від гравців, не шуміти та не робити неоднозначні жести. Вони не повинні заважати гравцям та здійснювати будь-який тиск на них. У випадку, якщо на думку глядачів потрібно втручання судді, підізвати його жестом та тихо повідомити про ситуацію. Для обговорення прохання відходити від гравців.
Rosomaha
Кандидат в кандидаты

Дата регистрации : 2010-04-01

Сообщение автор ArcSumixam в Пн Янв 28, 2013 10:03 am

Пропоную обирати колір фігур у кожному наступному турі першого кола таким чином:
- у разі, якщо опоненти у минулому турі грали різними кольорами - в даному турі вони міняють свої кольори на протилежні;
- у разі, якщо опоненти у минулому турі грали однаковими кольорами - в даному турі вони обирають колір шляхом взаємодомовленості, жеребкуванням віч на віч, або ж запрошують суддю для жеребкування.
ArcSumixam
Старейшина

Сообщение автор Andrik в Пн Янв 28, 2013 11:15 am

Я вважаю, що так як починали, так і продовжувати - жеребкування. А у другому колі вже суперники поміняють колір фігур.

Последний раз редактировалось: Andrik (Пн Янв 28, 2013 12:39 pm), всего редактировалось 1 раз(а)
Andrik
Admin

http://ips-u.2x2forum.com

Сообщение автор Fedalio в Пн Янв 28, 2013 12:03 pm

Я теж вважаю, що все потрібно залишити як було. По теорії ймовірностей все повинно розподілитись рівномірно. ))

Fedalio
Кандидат в кандидаты

Сообщение автор Rosomaha в Вт Фев 05, 2013 12:23 pm

Пропонується правило 13 щодо користування мобільними телефонами.

13. Враховуючи, що в нас дружній внутрішньоінститутський турнір, що проходить в атмосфері взаємної довіри, жорстку заборону на користування мобільними телефонами вводити недоцільно.
- Прохання без серйозної потреби мобільними телефонами не користуватися, якщо є можливість - то відключати їх;
- Переводити їх в безшумний режим;
- У випадку, якщо надійшов важливий вхідний дзвонок, та відповідь на нього не можна вкласти у фразу "Я зайнятий, передзвоню за 45 хвилин" або треба написати СМС, то час зупиняється, обидва гравці встають та відходять від столу, гравець "з телефоном" виходить з кімнати проведення турніру. Після повернення гравця гра продовжується.
- Якщо гравець розмовляє по телефону більше 5 хвилин або буде помічено, що обговорюється партія, то гравцю "з телефоном" автоматично присудується ПОРАЗКА. Сподіваюся на чесність та здоровий глузд гравців Smile
Rosomaha
Кандидат в кандидаты

Дата регистрации : 2010-04-01

Сообщение автор Спонсируемый контент

Спонсируемый контент

Права доступа к этому форуму: