Работа над ошибками...

Перейти вниз

Работа над ошибками...

Сообщение автор Andrik в Ср Май 28, 2014 8:28 am

Приветствую всех участников шахматного турнира и форума.
Нашлось свободное время и я ещё раз ознакомился с нашими простыми правилами шахматного турнира 13-го 14-го годов.

Некоторые вещи там четко прописаны, а некоторые вообще отсутствуют хотя по моему мнению их стоит добавить дабы избежать никому ненужных споров при следующих турнирах.

Скажу даже больше, возникшая ситуация партии Заразовский - Сидяченко в наших правилах четко прописана, а именно п. 8.
Где четко описаны действия игроков в случае "гри в час". Согласно правил Максим должен был остановить время и пригласить судью для решения вопроса. Я уверен Максим знает это правило, по моему личному мнению он лучше всех нас владеет правилами ФИДЕ, просто в эмоциях он наверное о нем забыл.

Ну а теперь о том, чего на мой взгляд не хватает и что необходимо добавить. В правилах не описана процедура определения месторасположения игроков в таблице в случае равенства очков. Кто 7-й кто 8-й при равном количестве очков? Что считается приоритетным: количество побед, проигрышей, результат личных встреч и т.д?
Например если бы Максим проиграл Славику, то у Евгения и Максима было бы одинаковое количество очков. И что бы мы делали тогда ? Опять дебаты как считать, кто прав и т.д.
Выступаю с предложением чтоб Максим, как более осведомленный в правилах, к следующему турниру разработал алгоритм подсчета. И его предложения, после обсуждения в рамках форума, судьей были бы внесены в правила.
Я думаю тогда будет намного легче выполнить п.13 существующих правил,особенно суть первого предложения.

Предлагаю желающим дополнить список необходимых по их мнению изменений(дополнений) к существующим правилам.

Andrik
Admin

Дата регистрации : 2010-03-26

http://ips-u.2x2forum.com

Вернуться к началу Перейти вниз

Re: Работа над ошибками...

Сообщение автор ArcSumixam в Чт Май 29, 2014 10:23 am

1. Андрій з при воду ситуації, що виникла формально ти абсолютно правий.

2. Моє пояснення ситуації.
Я запропонував Сидяченку нічию з оговоркою, що він може звичайно виграти в мене за часом. Він вирішив виграти за часом.

Так згідно з п.8 все правильно. Я мав би зупинити час і покликати суддю для оцінки ситуації. Я переконаний в тому, що Сидяченко не читав наших правил і їх йому ніхто не озвучував в повному обсязі. Зауважу, що п.8 наших правил немає нічого спільного з правилами ФІДЕ. Цей пункт розроблений мною для врегулювання таких ситуацій (фактично, що цей пункт - моя самодіяльність).

Однак, в той момент (коли я пропонував нічию) Сидяченко мав велику перевагу в часі і хотів скористатися нею. І на той час він ще мав шанси на чемпіонство (якщо б він у мене виграв а потів у Євгена – Сидяченко чемпіон). Для того, щоб завершити турнір гідно я не хотів, щоб мене хтось потім звинувачував в тому, що я вкрав в когось очки не за дошкою. Тому я вирішив продовжити грати в шахи, розуміючи, що скоріш за все програю за часом (звісно до того моменту, поки Сидяченко не помилився).

Тепер уявімо, що я зупинив би час і покликав би суддю для розв'язання ситуації. Як ти вважаєш Толік (чи друга людина, яка вважає себе суддею Smile) зміг би оцінити ситуацію як нічийну і прийняти відповідне рішення? Може хтось інший взяв би на себе сміливість винести рішення? Сидяченко хотів виграти за часом, значить він був проти. Я бачив, що були люди які теж вважали, що я маю програти – значить, вони теж проти.
Одже гра б зупинилася і виникла б довга емоційна дискусія, наслідки якої важко було б уявити!!!

Тому я прийняв рішення, щоб все вирішилось виключно за грою. Судити мене за це, чи ні – вирішувати всім вам і кожному особисто.

3. Ти також правий в тому, що правила необхідно доопрацьовувати.
Незалежно від тебе я вчора про це говорив Толіку і Андрію, хоча і не про пункт.8, а про моменти, повязані з рівністю очок у двох і більше гравців.

Зі своєї сторони обіцяю винести на обговорення свою редакцію правил.
Вже бачу, що п.8. треба видалити і слідувати правилам ФІДЕ про 3-х кратне повторення позиції і 50 ходів без взяття фігури. Хоча лишається відкрите питання – як за цим слідкувати.

P.S.
Дякую за створену тему. Твоє повідомлення побачив тільки сьогодні, і то випадково. Тому прошу вибачення за пізнє реагування.
ArcSumixam
Старейшина

Дата регистрации : 2010-03-26

Сообщение автор Rosomaha в Чт Май 29, 2014 10:37 am

Ситуація з правилами справді вимагає обговорення та покращення правил!!! Але в нас є час, щоб спокійно та конструктивно все обговорити!!!

Щодо ситуації Заразовський-Сидяченко.
Треба мати на увазі, що в нас не буде пулу високопрофесійних суддів, не буде електроних дошок, електронних годинників та потужного комп"ютера-аналізатора під рукою під час гри. Окрім того, в нас гравці не записують ходи перед натисканням кнопки годинника, та, думаю, це не дуже доцільно....

Тому можу запропонувати таки, трохи громіздкий але, можливо, об"єктивний варіант.

Коли є факт цейтноту при позиції, схожій на нічійну, гра фіксується на відео. Коли час одного з гравців вичерпано, це фіксується, але гра продовжується до однозначного результату.
Потім всі разом йдемо аналізувати відео (можливо - з використанням програм аналізу). За результами обговорення виносимо рішення про результат партії....
Якось так...

Зазначу, що ключовим питанням повинна лишатися дисципліна, особливо - серед глядачів. Якби всі погодили себе коректно, то мені було б набагато простіше зробити коректні та оперативні висновки по ситуації на дошці!!!
...або справді доведеться бити лінійкою по губах!!!  Evil or Very Mad 
Rosomaha
Кандидат в кандидаты

Дата регистрации : 2010-04-01

Сообщение автор Спонсируемый контент

Спонсируемый контент

Права доступа к этому форуму: